Valrieksti medū

Rieksti Medū ir ne vien ļoti garšīgs, bet arī vērtīgs kārums. Tomēr ne visiem ir zināms, kādi vitamīni un minerālvielas ir to sastāvā, kā arī tas, ka rieksti nostiprina imūnsistēmu un veicina organisma atjaunošanos, turklāt, tas nebūt nav viss.

Valrieksti (50 gramos 190 kalorijas un 18 grami tauku)

Šie rieksti ir unikāli pārējo vidū, jo tajos atrodami veselīgās omega – 3 taukskābes, kuras satur arī laša gaļa. Šos riekstus vislabāk baudīt kopā ar medu. Tāpat valriekstos ir daudz polipiesātināto tauku, kas kalpo kā lielisks profilakses līdzeklis pret divu tipu diabētiem. Valrieksts satur vitamīnu C. Vēlnenogatavojušies augļi ir bagāti ar vitamīniem B1, B2,PP, kā arī karotinoīdiem un hinoniem.

Valrieksti satur olbaltumvielas, eļļu, vitamīnus C, E, P, K un B grupas vitamīnus, A provitamīnu, minerālvielas un mikroelementus – dzelzi, fosforu, magniju, kāliju, kalciju, kobaltu, jodu un varu. Valriekstus iesaka lietot barojošām mātēm. Valriekstu lietošana uzturā mazina lipoproteīna (sliktā holesterīna) veidošanos asinīs, tādā viedā novēršot sirds un asinsvadu slimību risku.

Jaunumi

STARPTAUTISKĀS KONKURĒTSPĒJAS VEICINĀŠANA27.09.2021

Z/S Kalna Smīdes 1 ir noslēdzis <07.06.2017> līgumu Nr.<&lt; SKV-L-2017/308 > ar Latvijas Investīciju...

Starptautiskās konkurētspējas veicināšana07.06.2017

Līguma Nr. SKV-L-2017/308...

Atsauksmes

Pilnībā piekrītu Jūsu sauklim „Vairāk nekā medus”. Dažādie rieksti medū tik tiešām ir kaut kas vairāk nekā medus. Un pat vairāk nekā rieksti medū. Laikam pie vainas Gaujas Nacionālā parka īpašā aura. Gardi!

Natālija

Kontakti

"Kalna Smīdes", Drabešu pagasts, Amatas novads, LV-4101
Tālrunis: +371 26435206
E-pasts: mellifera@intercom.lv

twitter.jpg    facebook.jpg